ZIELONA SZKOŁA W CHORWACJI 9 dni

Poznajcie prawdziwe piękno Istrii, zobaczcie średniowieczne miasteczka, poczujcie klimat Bałkanów i odpocznijcie w pięknie położonym zakątku Chorwacji, na półwyspie Istria, w cichej i malowniczej miejscowości Rabać…

Zapytaj o ofertę

OPIS IMPREZY
ŚWIADCZENIA
W PROGRAMIE
OPCJE DODATKOWE
INFORMACJE PRAKTYCZNE

RABAĆ to małe, malownicze miasteczko portowe, położone na stoku masywu górskiego Cićarija, otoczone gajami sosnowymi, oliwnymi i rozległymi winnicami. Jest to letnisko z pięknymi plażami, kryształową wodą i małymi zatokami, otoczonymi śródziemnomorską roślinnością.

HOTELE MARINA i SUNRISE GIRANDELLA VILLAGE znajdują się w odległości 50 -100 metrów od morza i kamienisto-żwirowej plaży, w lesie, około 1 km od centrum miejscowości. Do dyspozycji gości jest w nich: restauracja, bistro, cafe bar, kącik internetowy, basen z morską wodą.

Pokoje 1, 2, 3 i 4 os. posiadają pełny węzeł sanitarny, telewizory LED z TV-sat i lodówki.

Sprawdź obiekty: GirandellaMarina

WYŻYWIENIE: śniadania i ciepłe obiadokolacje w formie obfitego i zróżnicowanego bufetu

Czas: 8 dni (wyjazd: niedziela wieczorem, powrót: następna niedziela rano)

 

Podany program ramowy to propozycja wyjściowa, która może ulegać modyfikacjom, według życzenia zamawiającego. Ostateczny program zawsze ustalamy indywidualnie, tak by dopasować go do oczekiwań grupy: wieku i kondycji uczestników, profilu zainteresowań klasy/szkoły, oczekiwań rodziców i nauczycieli etc. Negocjacji podlega także cena imprezy, która jest związana z ilością wstępów, cenami biletów oraz oczekiwanym standardem usług dodatkowych.

W celu zapoznania się z możliwościami rozszerzenia lub dokonania zmian w programie zachęcamy do przeczytania zakładki „opcje dodatkowe”. Jesteśmy także otwarci na wszelkie inne, również nie wymienione przez nas pomysły i sugestie dotyczące programu imprezy.

– Przejazd autokarem klasy lux

– Opłaty drogowe i parkingowe

– Zakwaterowanie w hotelu ** (5 noclegów)

– Pilot – rezydent przez cały czas pobytu

– Polskojęzyczny przewodnik lokalny w czasie wycieczki do Rivinja i Poreca)

– Pobyt wychowawców (1 na 15 osób) i kierownika wycieczki

(Poza plażowaniem, kąpielami etc.):

– Wycieczka do Labinia (stare, średniowieczne miasto istryjskie)

– Wycieczka autokarowa „Rivinj + Porec + Kanał Limski”

– Dyskoteka

– Spacery po okolicy

– Fish Picnic na wyspę Cres (cały dzień wraz z obiadem)

– Rejs statkiem „Panorama Rabaca” (2 godziny)

– Jaskinia Bardine na Istrii 

– Wieczór istryjski w gospodarstwie agroturystycznym

– Jeziora Plitvickie 

– Zwiedzanie Opatiji (chorwackie Las Vegas)

– Wstęp do Jaskini Postojnej (po drodze, w Słowenii, najpiękniejsza jaskinia w Europie – Jaskinia Postojna)

Pilot: uczestnicy imprezy objęci są opieką polskiego pilota, pełniącego także rolę rezydenta. Jest on z grupą w czasie przejazdu i przez cały okres pobytu. Pilot kieruje imprezą, kwateruje, prowadzi zapisy na wycieczki lokalne a większość z nich prowadzi (w języku polskim). Pomaga także w zapisach na wycieczki organizowane przez miejscowe biura podróży.

Paszport i wiza: dla Polaków nie są wymagane wizy. Paszport w momencie wjazdu powinien być ważny minimum 3 miesiące. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Chorwacją, posługując się dowodem osobistym.

Czas przejazdu: ok. 12 godzin

Czas lokalny: bez zmian, taki sam jak w Polsce.

Język: chorwacki; można porozumieć się także po angielsku i niemiecku. Ze względu na tą samą grupę językową – najprostsze sprawy w miejscowościach turystycznych udaje się załatwić posługując się językiem polskim (i rękami 😉 )

Napięcie elektryczne: 220 V.

Waluta: kuna (HRK), 1 HRK = 100 lip (niestosowane), 1 HRK = ok. 0,55 PLN.

W hotelach i restauracjach najczęściej można płacić także w Euro. Walutę można wymienić w kantorach, hotelach, na poczcie (także złotówki). Na miejscu są bankomaty wypłacające kuny.

Plaże: żwirowe, publiczne, wstęp bezpłatny; hotele prowadzą często własny płatny serwis plażowy (leżaki, parasole). Zalecane obuwie do wody a także karimaty.


© ORINOKO Art & Travel