ZIEMIA ŚWIĘTA – PIELGRZYMKA

29.11 – 7.12.2023 (9 dni, 6 noclegów)

Każdy człowiek, który ma taką możliwość, powinien choć raz w życiu udać się do Ziemi Świętej. Po to, by poznać korzenie swojej kultury oraz wiary chrześcijańskiej, skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością oraz zobaczyć miejsca, w których narodził się, żył, nauczał i umarł Jezus Chrystus. Ale także po to, by przekonać się jak piękne, choć zarazem trudne jest współistnienie obok siebie Chrześcijaństwa, Judaizmu i Islamu. Fascynujący jest też obraz samego Państwa Izrael, razem z jego wielokulturowością oraz mnogością narodów, problemów, zawiłości i tajemnic. Wielką atrakcją tej wyprawy jest również bliskowschodnia przyroda: malownicze pustynie, kamienne wąwozy, wyjątkowe Morze Martwe, w którym zażyjemy kąpieli oraz… egzotyczne owoce, które będziemy kosztować.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
INFORMACJE PRAKTYCZNE
ZAPISY

Program wyjazdu:

Dzień I, 29.11 (śr.): PRZEJAZD NA LOTNISKO, WYLOT Z WARSZAWY DO IZRAELA

Zbiórka, spotkanie z pilotem, przejazd na lotnisko, przelot.

Dzień II, 30.11 (czw.): PRZYLOT – TEL AVIV

Przylot do Tel Avivu. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Tel Avivu. Spacer po uliczkach Starej Jaffy. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień III, 1.12 (pt.): JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Nawiedzenie betlejemskiego sierocińca prowadzonego przez polskie Siostry Elżbietanki. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień IV, 2.12 (sb.): WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (20 USD/os), Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzecze Jordan – Kacar El Jahud – prawdziwe miejsce chrztu Pana Jezusa. Następnie Betania – kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień V, 3.12 (ndz.): BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Zwiedzanie Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Przejazd do Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

Dzień VI, 4.12 (pn.): JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień VII, 5.12 (wt.): G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM – G. TABOR

Śniadanie. Następnie przejazd nad Jezioro Galilejskie: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 25 USD/os). Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień VIII, 6.12 (śr.): NAZARET – KANA – HAJFA – CEZAREA – ODLOT

Śniadanie. Następnie zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej – podziwianie wspaniale zachowanego akweduktu z czasów rzymskich. Przejazd na lotnisko. Wylot z Tel Avivu w godzinach wieczornych.

Dzień IX, 7.12 (czw.): POWRÓT W GODZINACH RANNYCH DO RACIBORZA

CENA: 4290 zł/os.+ 100 USD/os.

ŚWIADCZENIA:
– transfery Racibórz –Warszawa – Racibórz,
– przeloty bezpośrednie (Polskie Linie Lotnicze LOT) na trasie Warszawa – Tel Aviv – Warszawa,
– na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem,
– 6 noclegów w hotelach turystycznych klasy *** (pokoje 2- , 3-osobowe z łazienką),
– 6 śniadań i 6 ciepłych obiadokolacji w formie bufetu,
– wszystkie wstępy płatne do obiektów podanych w programie (atrakcje dodatkowe – płatne na miejscu),
– taksówki wieloosobowe na Górę Tabor,
– rejs po Jeziorze Galilejskim,
– zestawy słuchawkowe na czas zwiedzania,
– polskojęzyczny przewodnik w Izraelu,
– polskojęzyczny pilot obecny przez całą imprezę,
– codzienne msze święte,
– ubezpieczenie turystyczne Uniqa 30 000 KL i 4 000 NNW,
– opieka osoby duchownej na całej trasie,
– składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

 

CENA NIE OBEJMUJE:
– dopłaty do pokoju jednoosobowego (900 zł),
– napojów do posiłków wieczornych (piwo, wino, coca-cola etc.),
– opcji fakultatywnych opisanych w programie (Jerozolima nocą 25 USD/os., wjazd kolejką na Górę Kuszenia 20 USD/os. , degustacja ryby św. Piotra 25 USD/os.),
– pamiątek i wydatków osobistych.

Pilot: uczestnicy imprezy objęci są opieką polskiego pilota. Jest on z grupą w czasie przejazdu i przez cały okres pobytu. Pilot kieruje imprezą, kwateruje etc.

Paszport i wiza: dla Polaków nie są wymagane wizy. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Izraelem posługując się paszportem.

Czas lokalny: UTC +2, w okresie letnim w Izraelu jest +1 godzina względem czasu w Polsce.

Język: hebrajski; można porozumieć się po angielsku, często po rosyjsku. Czasami można także porozumieć się po polsku.

Napięcie elektryczne: 230 V. Gniazdka elektryczne takie same jak w Polsce.

Waluta: szekel izraelski (ILS), Na miejscu praktycznie niemożliwa jest wymiana w kantorach złotówek na szekle. Najczęściej wymieniane są USD i EUR. Na terytorium Palestyny w powszechnym użyciu są dolary amerykańskie.

Zapisy przyjmujemy na dwa sposoby:

1) W BIURZE:
ORINOKO ART & TRAVEL ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642

2) ZDALNIE: w takim wypadku prosimy najpierw o kontakt telefoniczny. Po podaniu przez Państwa danych do umowy – wyślemy do Państwa wypełnioną umowę (mailem), którą – po sprawdzeniu i zaakceptowaniu – odeślą Państwo do nas.

 

Zobacz ofertę w PDF: ZIEMIA ŚWIĘTA – PIELGRZYMKA


© ORINOKO Art & Travel