ZIEMIA ZĄBKOWICKA + ARBORETUM W WOJSŁAWICACH

28.05.2022 (SOBOTA)

Przygodę z Ziemią Ząbkowicką rozpoczniemy od zwiedzenia dzieła życia księżnej Marianny Orańskiej. Po latach świetności, następnie powojennego upadku, nadchodzi czas przypomnienia tej perły turystom. Kamieniec to nie tylko Pałac, ale również XIII wieczny pocysterski zespół klasztorny. A kto z Was słyszał o Frankensteinie? Czy wiecie, że historia szalonego doktora jest związana z Ząbkowicami Śląskimi? W mieście znajduje się również najwyższa Krzywa Wieża w Polsce, sprawdzimy jaki widok rozpościera się z jej szczytu. Dzień zakończymy w Arboretum UW w Wojsławicach, gdzie na powierzchni 62 hektarów, wśród 6000 różnych gatunków rośli, z widokiem na pobliskie pasma Sudetów.

Zapytaj o ofertę

PROGRAM
CENA I ŚWIADCZENIA
ZAPISY

PROGRAM:

KAMIENIEC ZĄBKOWICKI:
– Pałac Marianny Orańskiej; monumentalne dzieło neogotyckie
z XIX wieku, perła architektury Dolnego Śląska.
– Pocysterski zespół klasztorny (XIII w), kościół WNMP i św. Jakuba

ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE:
– Krzywa Wieża tzw. „Śląska Piza” – średniowieczny zabytek, z którego szczytu zobaczymy miasto i panoramę pobliskich Sudetów.
– wystawa „Śladami dr. Frankensteina”- poświęcona prawdziwej historii, która rozegrała się w Ząbkowicach, a która stała się inspiracją dla Mary Shelley do napisani swojej powieści „Frankenstein”

WOJSŁAWICE:
– Arboretum / Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego obejmujący 62 ha powierzchni, na której rośnie ponad 6000 gatunków roślin. Teren ogrodu obejmuje cenne kolekcje różaneczników, azalii, liliowców, bukszpanów, a także stawy, sady owocowe, ławki, altany i miejsca odpoczynku. Czas wolny na spacer, posiłek.

CENA: 210 zł/os.

Klub Podróżnika Orinoko:190 zł/os.
Emeryci 60+: 200 zł/os.

ŚWIADCZENIA:

– Przejazd autokarem klasy lux; opłaty drogowe i parkingowe;

– bilety wstępu do Pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim, na wystawę „Śladami dr. Frankensteina”, Krzywą Wieżę i do Arboretum w Wojsławicach,

– opłata za przewodnika w Pałacu w Kamieniu Ząbkowickim;

– opieka pilota całej wycieczki.

Zapisy przyjmujemy na dwa sposoby:

1) W BIURZE: ORINOKO ART & TRAVEL ul. Opawska 38 (na przeciwko E’leclerc), Racibórz, tel. 32 740 92 00, 515 739 642

2) ZDALNIE: w takim wypadku prosimy najpierw o kontakt telefoniczny. Po podaniu przez Państwa danych do umowy – wyślemy do Państwa wypełnioną umowę (mailem), którą – po sprawdzeniu i zaakceptowaniu – odeślą Państwo do nas.

 

Pobierz ofertę w PDF: ZIEMIA ZĄBKOWICKA + ARBORETUM W WOJSŁOWICACH


© ORINOKO Art & Travel